Haber

HÜDA PAR Hızını Arttırdı: ‘Türkiye’ye Alkol Yasağı Yayılıyor, Ruhsatlı İşletmeler Alkol Satamıyor’

HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İstanbul Valiliği’nin ‘alkol genelgesinin’ tüm Türkiye’ye yayılması gerektiğini söyledi. Emiroğlu, lisanslı işletmelerde alkol ve içki satışı yapılmaması gerektiğini de belirtti.

Dün konuyla ilgili açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, yasakları eleştiren vatandaşları hedef aldı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, Vali Davut Gül’ü İstanbul Valiliği genelgesine ilişkin kararından dolayı tebrik etti.

Bu kararın ülke genelinde uygulanması gerektiğini söyleyen Emiroğlu, şöyle konuştu:

İstanbul Valisi Sayın Davut Gül’ü bu kararından dolayı kutluyoruz. Bu kararın Türkiye genelinde uygulanması ve genelgeyle değil kanunla düzenlenmesi gerekiyor. Ayrıca bu alanlarda kamuya açık olan ruhsatlı işletmelerde alkollü içki satışının yasaklanması suç, kusur ve gayret anlamında bir zorunluluktur.

Çünkü kamu sistemini bozan, şiddet ve cinayetlere neden olan, ailelerin parçalanmasına neden olan, toplumu yozlaştıran en büyük felaket alkollü içki tüketimidir. Tüm istatistikler bu tespitin temelini oluşturmaktadır. Öte yandan İstanbul Barosu’nun bu kararın iptali için İdare Mahkemesi’nde açtığı davayı da üzüntüyle karşılıyoruz. Bu iptal davası kamu huzuruna karşı açılmış bir davadır.”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, dün yaptığı açıklamada yasağa tepki gösteren vatandaşları hedef alarak, “İstanbul’da bazı yerlerde içki yasağının ardından bazı kişiler ‘laiklik ilkesi kalkıyor’ diye bağırmaya başladı. Nedir bu laiklik? Alkol ve çıplaklık mı? Her şey bu, değil mi?” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu